تبلیغات
دانلودستان کلیپ و نرم افزار - خود را برای موفقیت برنامه ریزی نمایید
خود را برای موفقیت برنامه ریزی نمایید

استاد بزرگ و مشهور موفقیت برایان تریسی در این مقاله نگاهی دارد به یك فن ساده اما قدرتمند كه به كمك آن می توانید موفقیت را لمس كنید.

عبارتی كه بیانگر مأموریت شماست به زمان حال بیان می شود، همانطور كه شما امروز فردی شده اید كه در گذشته ترسیم می كردید. این ترسیم معمولاً مثبت است تا اینكه منفی باشد. و كاملاً شخصی است. حال به كمك همین ذهنیت كه از خود ساخته اید می توانید خصوصیات مثبت خود را تقویت كنید تا با گذشت زمان تبدیل به فردی قدرتمند و موفق شوید. چرا كه موفقیت هر كس زاییده خصوصیات منحصر به فرد اوست.


توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

خود را درست برنامه ریزی كنید.

ناخودآگاه شما فقط می تواند مأموریت های شما را به صورت یك سری دستورات قبول كند به شرطی كه این دستورات را در زمان حال، مثبت و قاطع بیان كنید. اگر بخواهم یك جمله خوب برای یك فروشنده بگویم این است: «من یك فروشنده استثنایی هستم.» جمله كامل و تمام عیاری به نظر می رسد. خوب حال اگر فرض كنیم شما واقعاً یك فروشنده یا مسئول فروش هستید بعد از هر فروش تلفنی باید عملكرد خود را مرور كنید و ببینید مأموریت خود را چقدر مطابق جمله بالا انجام داده اید. به عنوان یك فروشنده برتر باید فروش خود را با استانداردهای بالا مقایسه كنید و فعالیت خود را به آن سمت سوق دهید. شما دائماً در حال بهتر شدن هستید. هر روز در هر راهی كه قدم بر می دارید با چشم باز به سمت شخص ایده آلی كه در رویا از خود ساخته اید نزدیكتر می شوید.

 

سرلوحه خود را تعیین كنید

فرض كنید یك سال بعد یكی از مشتریان شما با یك مشتری احتمالی شما قرار ملاقات دارد و مشتری احتمالی درباره شما می پرسد خوب هدف شما این خواهد بود كه در طول این یكسال چنان عمل كنید كه آن مشتری شما را با كلمات افسانه ای توصیف كند. سرلوحه شما یا «عبارت مأموریت » شما همان جمله ای است كه او درباره شما خواهد گفت. یا بهترین جمله ای است كه می خواهید او درباره شما بزند، سرلوحه شما در حرفه و زندگی خواهد شد.

 

خود را با خود مقایسه كنید

خوب حال كه عبارت مأموریت یا سرلوحه خود را بیان كردید. می توانید آن را بخوانید، مرور كنید و مرتباً آن را بهینه سازی كنید. شما می توانید صفاتی را به آن اضافه كنید و همینطور صفاتی را كه در این عبارت وجود دارد به صورت شفاف تعریف كنید. این عبارت می شود «باور شما، فلسفه زندگی شما، مهمترین عقاید شما و راهنمایی برای رفتار شما در ارتباط با دیگران.

«هر روز می توانید رفتار خود را بررسی و ارزیابی كنید و آن را با استانداردهایی كه در این عبارت مشخص كرده اید مقایسه كنید.»

 

دوباره تكرار می كنم:

«هر روز می توانید رفتارهای خود را با استانداردهایی كه در این عبارت مشخص كرده اید مقایسه كنید.»

 

شخصیت خود را شكل دهید.

با گذشت زمان وقایع قابل توجهی روی می دهد. همانطور كه شما «عبارت مأموریت» شخصی خود را می خوانید و مرور می كنید، به طور ناخودآگاه خود را در می یابید، كلمات جدول خود را تكمیل می كنید و رفتار خود را تكمیل می كنید به طوری كه روز به روز به فرد ایده آلی كه تعریف كرده اید نزدیكتر می شوید. مردم تغییراتی كه در شما ایجاد شده است را متوجه می شوند. به مرور متوجه می شوید در خود شخصیتی را خلق كرده اید كه قبلاً آن را در دیگران می دیدید و تحسین می كردید. شما ریخته گر و شكل دهنده سرنوشت خود خواهید شد.

 

تمرین عملی

در این جا دو كار را ذكر می كنم كه با انجام آنها می تواند در عملی كردن این تئوری به موفقیت بیشتری دست پیدا كنید.

اول، فرض كنید یكی از مشتریان قدیمی می خواهد درباره شما با یكی از مشتریان احتمالی شما صحبت كند، از او می خواهید درباره شما چه بگوید چگونه با مشتری خود رفتار می كنید تا مطمئن شوید این حرفها را به مشتری آینده شما خواهد زد.

دوم، با خود جملات مثبت را تكرار كنید. مغز خود را با پیام های مثبت تغذیه كنید پیام هایی كه اهداف شما را توصیف می كند. پیام هایی كه فرد ایده آلی كه می خواهید باشید توصیف می كند، را با خود تكرار كنید.

نوشته:برایان تریسی

 ترجمه: علی یزدی مقدم