تبلیغات
دانلودستان کلیپ و نرم افزار - طرز تهیه لواشك آلو
طرز تهیه لواشك آلو

لواشكی كه در منزل و با قیمت مناسب تهیه می شود، از تنقلات سالم و مورد علاقه بچه هاست. با آوردن نام لواشك ناخوداگاه آب در دهان بچه ها حتی ما بزرگترها جمع می شود. بسیاری از بچه ها با دیدن صفحات بزرگ و چشم نواز لواشك در جلوی درب مغازه ها، والدین خود را مجبور می كنند كه آنها را تهیه كنند و یكی از دغدغه های والدین غیر بهداشتی بودن  آنها ست. بنابراین خواهیم یك روش ساده، خوشمزه، سالم و در عین حال مقوی برای تهیه لواشك در منزل را آموزش دهیم.


توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

مواد لازم:

  • آلوهای ریز 2 كیلوگرم

  • آب 1 استكان

بایستی آلوهایی كه در ته جعبه میوه ها می ماند و با قیمت نازل تر خریداری می شود را انتخاب كنید. و یا آلوهایی كه نمی شود در جلوی مهمان گذاشت یا ترش مزه و ریز است را انتخاب كنید كه اتفاقا باعث صرفه جویی در تهیه لواشك است.

 

طرز تهیه:

آلوها را تمیز بشویید و همراه یك استكان آب در قابلمه بریزید. شعله زیر قابلمه را روشن كنید و صبر كنید تا بجوشد. آلوها از خود آب پس می دهند. كمی بجوشد تا آلوها نرم و له شود.

در این مرحله محتویات قابلمه را از صافی عبور دهید. (می توانید از صافی آب كش كردن برنج هم استفاده كنید.) در روی صافی دانه های آلو باقی می ماند و خود آلو به ظرف زیر صافی منتقل می شود. دوباره این مواد را بگذارید بجوشد تا غلیظ شود.

چند سینی انتخاب كنید و روی آنها را پلاستیك اندازید. لواشك را از قابلمه به روی سینی بریزید. لواشك بایستی خشك شود و بهترین و سریعترین راه برای این كار آفتاب است ولی در آفتاب و در فضای باز احتمال نشستن مگس و حشرات وجود دارد كه برای جلوگیری از آن، روی لواشك ها را با توری بپوشانید و در آفتاب قرار دهید. بعد از اینكه كمی خشك شد با چاقو به قسمت های مربع یا مستطیل شكل و با اندازه دلخواه برش می دهیم. بعد از خشك شدن می توانید تا مدت طولانی در ظرف دربسته نگهداری كنید.

سمیه مظفری